Jak chutná pizza od robota?

Jak chutná pizza od robota?

Už nějakou dobu u nás v ARTINu pracujeme na produktu Aiviro. Jedná se o umělou inteligenci, která umí být silným pomocníkem při automatizaci rutinních, snadno popsatelných činností. A protože jsme chtěli uvnitř ARTINu předvést, co všechno Aiviro umí, a atraktivně přiblížit fungování našeho robota, vymysleli jsme několik příkladů a aktivit, se kterými si Aiviro muselo poradit.

Nejdříve jsme Aiviro postavili před náš firemní informační systém. Umí se přihlásit, přidat kandidáta, přiřadit mu role ve složitém uživatelském rozhraní a zkontrolovat, zda jsou role správně zobrazené. Po skončení testu za sebou zase uklidil. Náš robot také dokázal, že si poradí i s ovládáním starých aplikací, které nelze jiným způsobem automatizovat.

Dalším scénářem bylo předvedení uživatelského rozhraní a interaktivního psaní scénářů pro automatizaci. Tyto nástroje dávají možnost psát robustní automatizace i méně zkušeným lidem a to díky tomu, že není potřeba zasahovat do kódu. Člověk přímo vidí, co se děje, a tak je pro něj psaní scénáře pro automatizaci velmi podobné například psaní dokumentu, kde taky přímo vidíte, co píšete.

Největší úspěch však sklidilo objednávání pizzy robotem. Objednávka sice trvala trochu delší dobu, protože nám Aiviro chtělo objednat tu opravdu dobrou pizzu, která byla na konci seznamu. O to větší radost jsme pak měli, že pizza opravdu dorazila a to ještě před koncem naší přednášky.


Další příspěvky...

obchod@aiviro.com