Je možné levně automatizovat rutinní práci?

Je možné levně automatizovat rutinní práci?

Když se řekne robotická automatizace procesů (RPA), většině zákazníků vyvstane na mysli časově náročná a drahá analýza, stejně náročná integrace a velké náklady na provoz. Když jsme začínali s Aivirem, přesně tyto problémy jsme si uvědomovali a od základu navrhli naše řešení jinak.

Proč není stejně jednoduché nasadit RPA, jako najmout brigádníka?

Proč by měl drahý vývojář přizpůsobovat RPA pro každou málo rozšířenou aplikaci? U nás máme jednoho skvělého pomocníka, umělou inteligenci. Tu jsme naučili ovládat uživatelské rozhraní všech aplikací. Pokud ji dovede ovládat člověk, dovede tuto aplikaci ovládat i náš robot Aiviro. A i když se najde nějaká opravdu jiná, exotická aplikace, stačí nám pouze pár obrazovek z této aplikace. Tyto obrazovky nám brigádník anotuje (označí, co v nich má robot vidět), umělá inteligence se poté sama doučí a rázem umí ovládat novou aplikaci.

Podobně jednoduché je zadávání práce robotovi. Není potřeba analýzy, dokumentace, složitých procesů tvorby. Stačí našemu robotovi nahrát dění na obrazovce. K tomu slouží aplikace Aiviro Recorder. Nemusíte se bát ani soukromí, nevidí hesla, nenahrává hesla, vše je bezpečné. Poté Aiviro Recorder pošle nahrávky bezpečně k nám. Jen na základě nahrávek jsme schopni pokrýt 95 % scénáře, zbytek odladíme a otestujeme až v reálném prostředí, tedy před nasazením. Tato vlastnost opět ohromně zlevňuje a zrychluje nasazení.

A jak je to s integrací? Je potřeba instalovat aplikace, doplňky, zaměstnávat IT oddělení? Není. Pro běh našeho robota nemusíte u vás nic instalovat. Stačí nám povolit vzdálený přístup k počítači (RDP), samozřejmě se zabezpečením pomocí VPN. Náš robot si poradí i s dvoufaktorovou autentizací. Je to snadné, jako zaměstnat brigádníka, dáte mu počítač, přístupy a zaškolíte ho, co má dělat. Jenže tento „brigádník“ od nás nebude nikdy nemocný, bude spolehlivý, pracovat od rána do večera za menší než minimální mzdu.


Další příspěvky...

obchod@aiviro.com